Kváskovanie

Z kuchyne starých mám

Kváskovanie

15. 10. 2019 10:50

Zlepšuje trávenie, pomáha pri problémoch s nafukovaním, je účinný pred vznikom rakoviny hrubého čreva i rakoviny konečníka. Zároveň pôsobí proti nadváhe, zápche, alergiám, zápalom i proti vzniku akné. Takéto účinky má kvások, respektíve kváskový chlieb a pečivo, na ľudské zdravie. Kvások bol kedy súčasťou každej domácnosti. Postupne, so vznikom droždia, sa tradičné kváskovanie dostalo do úzadia. Posledné roky však poctivý chutný domáci chlieb zažíva veľký boom v našich kuchyniach. Tajomstvo prípravy takéhoto chleba, opísala Lívii Godovej dlhoročná nadšenkyňa kváskovania Lenka Valčová.

Kvaskovanie_1
Stiahnuť audio súbor
Kváskový chlieb pečieme prvých 10 minút pri vyššej teplote 230 až 250 stupňov, ostatných 20 minút pri teplote 200 stupňov. Po upečení je dôležité nechať chlebík dostatočne vychladnúť a až následne krájať, aby bol krásne nadýchaný. Už o malú chvíľu sa spoločne vyberieme aj na kurz kváskovania do Materského centra Slniečko vo Vranove nad Topľou.

Kvások má široké využitie. Okrem prípravy chleba a pečiva, sa využíva aj na prípravu polievok, psích sušienok či na výrobu pleťových masiek. Už pred 5-tisíc rokmi ho využívali Egypťania a vďaka nemu sa chlieb postupne zaradil medzi základné potraviny ľudstva. Traduje sa, že kvások bol kedy súčasťou aj vena, ktorý dostala dievčina od svojej mamy pri vydaji, aby sa postarala o svoju rodinu. Mladá nadšenkyňa kváskovania Lenka Valčová rozdáva svoje dlhoročné rady na prípravu kvásku a kváskového pečiva na kurzoch kváskovania. Na jeden z kurzov kváskovania sa s rozhlasovým mikrofónom vybrala aj Lívia Godová.

Kvaskovanie_2
Stiahnuť audio súbor

Živé vysielanie
??:??