Kamionistka Jarmila Zacher Pajpachová

Človek východniar

Kamionistka Jarmila Zacher Pajpachová

18. 03. 2020 13:00

Aj keď mnohé ženy o svojom veku nehovoria, Jarmila Zacher Pajpachová je výnimkou z tohto pravidla. S hrdosťou priznáva svojich 67 rokov aj to, že je našou najstaršou vodičkou kamióna. A má aj dôkaz - certifikát slovenských rekordov. Autá miluje už od detstva, do kabíny kamióna však najskôr dostala svojho manžela a syna, až pred 12imi rokmi si za volant tohto kolosu sadla aj ona. Vodičský preukaz na kamión si urobila ako 55 ročná a už o tri týždne, v šoférskej dvojici s manželom, križovala cesty západnej Európy, ktorú odvtedy prešla už mnohokrát. Svoj neľahký osud a život za volantom kamióna opísala v knihách „Môj život kamionistky" a „Spoveď kamionistky". Tonke Deškovej prezradila, že na úplnom začiatku jej vodičského príbehu bola úradníčka v Sociálnej poisťovni:

kamionistka_pribeh
Stiahnuť audio súbor

Najstaršia slovenská kamionistka Jarmila Zacher Pajpachová je svojrázna žena, ktorá svoj život nežije podľa bežných štandardov. V 55ich rokoch sa posadila za volant kamióna a v šesťdesiatke sa tretí raz vydávala za - o viac ako 13 rokov mladšieho - muža. Vo voľnom čase dvíha činky, jej obľúbeným spevákom je americký raper Eminem, napísala dve knihy, maľuje obrazy a fotografuje. Pred rokom sa prihlásila na jazykovú školu a učí sa taliančinu. Má síce 67 rokov, ale do dôchodku sa nechystá. Tonke Deškovej prezradila, že aj komunita kamionistov sa v ostatných rokoch zmenila:
kamionistka_knihy
Stiahnuť audio súbor
Pani Jarmila sa písania nevzdáva - uvažuje o vydaní tretej knihy v ktorej chce čitateľom vyrozprávať tie najzaujímavejšie príbehy zo svojich ciest za volantom kamióna.

Živé vysielanie
??:??