ELRO Kežmarok 2017

Folklórny východ

ELRO Kežmarok 2017

09. 08. 2017 10:31

Viac ako 180 remeselníkov a ľudových umelcov zo Slovenska aj zahraničia, vyše 50 druhov remesiel a viac ako 1000 účinkujúcich. To všetko ste mohli zažiť počas tohto víkendu v Kežmarku. Konal sa tam totiž už 27. ročník festivalu Európske ľudové remeslo, skratkou EĽRO.

Kežmarok bol v minulosti slobodným kráľovským mestom. Jeho slávu šírili nielen umelci, spisovatelia, básnici, ale aj kupci a vynikajúci remeselníci. Už tradične počas druhého júlového víkendu sa v Kežmarku zišli najzručnejší remeselníci zo širokého okolia a prezentovali svoju prácu vo vyše 70-tich dobových stánkoch. S mikrofónom sa medzi majstrov remesla vybrala Miroslava Slejzáková.

elro kezmarok
Stiahnuť audio súbor

Aj takéto auto, ktoré vyrobil umelecký kováč Vladimír Eperješi, ste mohli stretnúť uplynulý víkend na Európskom festivale ľudového remesla v Kežmarku. O šikovných majstrov na podujatí nebola núdza. Len jeden sa však mohol stať kráľom remesla pre rok 2017. Symbolickej kráľovskej koruny a žezla sa ujala Mária Tomisová z Kostolian nad Hornádom, ktorá sa venuje tkáčstvu.

 

Živé vysielanie
??:??