Športová televízia
Športová televízia

Vikend 6.-7.11.

Vikend 6.-7.11.

V piatkovom zápase 14. kola Fortuna ligy futbalisti AS Trenčín zdolali na vlastnom trávniku Zemplín Michalovce 4:2. Hostia nebodovali tretíkrát v sérii. Ako to počas víkendu vyzeralo v nižších futbalových súťažiach? To povie Matúš Hudák:

vikend_6.-7.11_sport1;hud Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Hokejisti MHk32 Liptovský Mikuláš podľahli v nedeľnom zápase 15. kola Tipos extraligy na domácom ľade HC Košice vysoko 1:6. Hokejisti Prešova zvíťazili na svojom ľade nad HC Nové Zámky 6:3. Pre domácich to bolo piate víťazstvo za sebou. Bodovali aj Michalovce, ktoré uspeli na ľade HKM Zvolen 5:4.


Slovenský džudista Márius Fízeľ obsadil na majstrovstvách Európy do 23 rokov v Budapešti konečnú piatu priečku v kategórii nad 100 kg. Rodáka z Košíc od zisku cenného kovu delil jediný víťazný súboj.

Minulý týždeň sme sa v našom vysielaní venovali sánkarom Tomášovi Vaverčákovi a Matejovi Zmijovi. Práve táto dvojica začala boje o zimné olympijské hry 2022 v Pekingu. Dnes budeme pokračovať ďalším športom, ktorý nemôže chýbať v programe tohto zimného sviatku – rýchlokorčuľovanie. Dvojica Lucia Filipová a Petra Rusnáková majú po dvoch kvalifikačných kolách. Najskôr sa predstavili v hlavnom meste Číny, Pekingu, a neskôr vo štvrtom najväčšom meste Japonska – Nagoyi. Matúš Hudák sa porozprával s Luciou Filipovou. Tá okrem iného prezradila, ako vyzerala príprava na tento náročný program v tomto a budúcom roku:

vikend_6.-7.11_sport2;hud Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Do boja o olympijské miestenky sa zapojili dve slovenské pretekárky, a to členky Športového klubu STEZ Spišská Nová Ves – Petra Rusnáková a Lucia Filipová. Na podujatiach v Európe sa k nim pripoja Emma Hympánová (ŠKM Akademik Prešov) a Tamara Tokárová (PRK Prešov), ktoré sa ako juniorky prvýkrát predstavia medzi svetovou špičkou.