Tour de France 2022
Tour de France 2022

Víkend 12. - 13. 3.

Víkend 12. - 13. 3.

Slovensko obsadilo na ZPH 2022 v Pekingu v medailovom hodnotení krajín 10. priečku s bilanciou 3-0-3. Dve zlaté medaily - v zjazde a kombinácii - získala paraalpská lyžiarka Henrieta Farkašová. Alexandra Rexová triumfovala v super-G a pridala bronz v slalome. Miroslav Haraus vybojoval bronz v obrovskom slalome a slalome. Suverénne najviac cenných kovov vybojovali Číňania (18-20-23), druhá skončila Ukrajina (11-10-8) a tretia Kanada (8-6-11).

Slovenská reprezentantka v lyžovaní Alexandra Rexová s navádzačkou Evou Trajčíkovou získali na zimných paralympijských hrách v Pekingu bronzovú medailu v sobotnom slalome zrakovo znevýhodnených žien. Pre slovenskú výpravu to bol piaty cenný kov z prebiehajúcich hier (3-0-2). Šestnásťročná Rexová si vybojovala v Pekingu druhú medailu, predtým získala zlato v super-G. Slovenka Henrieta Farkašová s navádzačom Martinom Motykom obsadili 5. miesto so stratou 5,47 s. Alexandra Rexová

Alexandra Rexová;

vikend_12.-13.3_sport1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Nórsky lyžiar Henrik Kristoffersen triumfoval po sobotňajšom aj v nedeľnom obrovskom slalome Svetového pohára v Kranjskej Gore. Slovák Andreas Žampa obsadil 44. miesto a do 2. kola sa neprebojoval, jeho brat Adam nedokončil prvé kolo.

3. futbalová liga východ v sobotu priniesla tieto výsledky. Giraltovce doma remizovali s Vranovom nad Topľou 1:1, Krompachy doma nestačili na Prešov 0:4 a pripísali si tretiu prehru v rade, tomuto súperovi v tejto sezóne opäť nestrelili ani gól, Poprad doma zdolal lídra tabuľky zo Spišskej Novej Vsi

3:1 a pripravil mu prvú prehru v tejto sezóne, Rudňany nestačili na Raslavice 1:2. V nedeľu Snina - Stropkov 3:0, Sobrance - Slávia Košice 3:4, Spišské Podhradie - Kalša 5:3 a Svidník - Lipany 0:1.

V záverečnom 44. kole základnej časti našej najvyššej hokejovej súťaže:
Banská Bystrica - Spišská Nová Ves 2:3
Liptovský Mikuláš - Prešov 0:4
Michalovce - Poprad 2:3 po SN
Nitra - Trenčín 5:2
Nové Zámky - Slovan Bratislava 2:3 po predĺžení
Zvolen - Košice 2:3 po SN
V osemfinále play-off hokejovej Tipos extraligy narazí Banská Bystrica na Trenčín a Spišská Nová Ves sa stretne s Prešovom. Rozhodlo o tom nedeľné záverečné 44. kolo základnej časti. Známe sú aj dve štvrťfinálové dvojice, štvrté Michalovce sa stretnú s piatymi Košicami a tretia Nitra zabojuje o postup do semifinále proti Popradu.


Hokejisti HC Topoľčany vyhrali vo štvrtom zápase štvrťfinále play-off Tipos SHL nad HC 19 Humenné 5:3 a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú 3:1.

V II. hokejovej lige po tomto víkende poznáme prvého postupujúceho do semifinále. V najkratšom možnom čase sa ním stali hráči Trebišova, ktorí v sobotu zdolali Detvu 10:0 a v sérii triumfovali 3:0 na zápasy. Kežmarok v sobotu doma nestačil na Partizánske 3:5. O deň neskôr to ale svojmu súperovi vrátil a vyhral 5:3, sériu zvládol 3:1. V semifinále proti sebe nastúpia Trebišov a Kežmarok (prvý zápas tejto série je na programe v sobotu o 17:30 v Trebišove).

Bodku ako hrom napísala semifinálová florbalová séria žien medzi Spišskou Novou Vsou a Nemšovou, pričom diváci boli svedkami dvadsiatich gólov. Šťastnejší koniec to celé malo pre tím z Považia, ktorý po výsledku 12:8 vyhral celú sériu 3:1 na zápasy a tešiť sa môže na finále play-off. Po záverečnej siréne ešte nevedel, či ho doplní Pruské alebo Kysucké Nové Mesto. Nakoniec Pruské triumfovalo 3:2 a vyrovnalo sériu na 2:2. Druhého finalistu spoznáme v stredu. Ale späť do Spišskej Novej Vsi za domácou Klárou Grossovou, ktorá so svojimi spoluhráčkami majú po tomto víkende po sezóne;

vikend_12.-13.3_sport2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Pri florbale ešte zostaneme. Hráči Florka Košice zdolali v úvodnom štvrťfinále rivala ATU jasne 12:3 a v sérii sa ujali vedenia 1:0. Druhý zápas je na programe dnes po 17:00 hod.

Ešte pripomeniem, že štvrťfinále sa hrá na tri víťazstvá.

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame