Tour de France 2022
Tour de France 2022

Majster Európy Tajmuraz Salkazanov

Majster Európy Tajmuraz Salkazanov

V závere marca slovenský zápasník Tajmuraz Salkazanov obhájil titul majstra Európy vo voľnoštýliarskej kategórii do 74 kg. Čerstvý držiteľ ocenenia Najúspešnejší športovec Prešovského samosprávneho kraja v dramatickom finále v Budapešti zdolal Taliana Franka Chamiza Marqueza 7:5, a to po obrate stavu z 0:5. Išlo o reprízu vlaňajšieho finále z Varšavy. Rodák zo Severného Osetska navyše nenašiel v maďarskej metropole premožiteľa ani v jednom zo štyroch súbojov. Nielen o obhajobe európskeho zlata sa s 25-ročným zápasníkom pozhovárala Lívia Godová.

Majster_Europy_Tajmuraz_Salkazanov;god Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Slovenskí naturalizovaní zápasníci trávia zhruba polovicu roka v ruskom Vladivkaze. V tamojšej hale trénujú a pripravujú sa na veľké medzinárodné turnaje. Ako ovplyvní vojna na Ukrajine ich tréningový plán? Aj o tom sa už o malú chvíľu porozprávame s reprezentačným trénerom Erikom Capom.

Minulý rok dosiahlo Slovensko na Majstrovstvách Európy vo Varšave historický úspech – dve zlaté medaily. Tento rok sa v Budapešti zrodila podobná bilancia – dve medaily, no jedna z nich zlatá a jedna bronzová. Za úspechmi čerstvého dvojnásobného Majstra Európy Tajmuraza Salkazanova a bronzového Batyrbeka Cakulova stojí meno sninského trénera Erika Capa. Ten práve po finálovom zápase svojho zverenca povedal, že v maďarskej metropole sa zrodil veľký príbeh európskeho šampionátu. Veril však dokonca, aj keď Tajmuraz Salkazanov prehrával 0:5 v obrat zápasu? I na to sa Lívia Godová pýtala Erika Capa.

Trener_zapasnikov_Erik_Cap Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame