Víkend 23. - 24. 4.

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v 7. kole skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige nad FK Senica 1:0. O osude duelu rozhodol vlastný gól Mária Mihála zo 63. minúty. O súťaž nižšie v 26. kole Bardejov nestačil na Rohožník 2:3, Trebišov podľahol Podbrezovej 0:4 a Humenné uspelo v našom hlavnom meste proti Slovanu Bratislava B 3:2. V nedeľu Košice bodovali v Petržalke 8:3 aj s ČK.

22. kolo III. futbalovej ligy - východ ponúklo remízu medzi Giraltovcami a Spišským Podhradím 0:0, Krompachy s Popradom 1:1, Lipany doma zdolali Kalšu 3:0, Prešov zdolal Vranov nad Topľou 1:0 a v sobotu Rudňany doma nestačili na Sláviu Košice 0:5. V nedeľu Raslavice nestačili na Stropkov 0:4, Sobrance remizovali so Sninou 2:2 a Svidník si doma poradil so Spišskou Novou Vsou 2:0:

232203281110;vikend_26.-27.3_sport1;Hud Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Hokejisti HK Steel Team Trebišov prehrali v rozhodujúcom siedmom zápase baráže o SHL na vlastnom ľade s HK Brezno 2:3 po predĺžení a v sérii tak prehrali 3:4 na zápasy. Trebišovčania prehrali tretí domáci duel v extra - time, keď dvakrát prehrali v predĺžení a raz v nájazdoch. Aktuálny víťaz druhej ligy si tak príslušenstvo vo vyššej súťaži pre sezónu 2022/23 nevybojoval.

Volejbalisti Komárna obhájili majstrovský titul v slovenskej extralige. Včera uspeli aj vo štvrtom zápase finále play-off, keď doma zdolali VK MIRAD UNIPO Prešov po dráme 3:2 na sety a v sérii hranej na štyri víťazstvá triumfovali 4:0 na zápasy. Je to pre nich druhý titul v klubovej histórii.

Hádzanárky Slovenska prehrali aj vo svojom poslednom zápase v 5. kvalifikačnej skupine ME 2022 s Maďarskom 19:25. V tabuľke skončili so šiestimi prehrami na poslednom mieste bez bodu. Maďarky sa po nedeľnom víťazstve stali víťazkami skupiny. Na šampionát postúpili aj Španielky, ktoré večer zvíťazili na domácej pôde nad Portugalskom 31:21.

Dorast florbalového klubu FBC Predator Sabinov sa stal víťazom východoslovenskej dorasteneckej ligy. Jeho hráči majú za sebou posledný zápas vo východoslovenskej lige proti FBC Mikuláš Prešov. Vyrovnaný domáci hráči Sabinova úspešne zvládli a pripísali si dôležité 3 body do tabuľky, ktorá ich z 1. miesta posunula na domáci šampionát do Trenčína. Aké zavládli pocity po tomto úspechu v klube? To som sa opýtal trénera Miroslava Zihalu:

MSR v Trenčíne sa uskutočnia od 13. do 15.mája. Mladým hráčom zo Sabinova na nich budeme držať prsty.