Finálový koncert 33.ročníka pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad 2017

Košický zlatý poklad

Finálový koncert 33.ročníka pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad 2017

07. 08. 2017 10:46

Víťazstvo na 33.ročníku Košického zlatého pokladu si vyspieval Adrián Ondov s vlastnou skladbou Negatíva.

V sobotu 14.októbra sa v košickom Kulturparku uskutočnil finálový koncert pesničkovej súťaže RTVS Košický zlatý poklad. Do aktuálneho ročníka súťaže bolo prihlásených 140 piesní.

 Na základe rozhodnutia výberovej komisie a SMS hlasovania poslucháčov Rádia Slovensko sa do finále prebojovalo 12 skladieb, ktoré zazneli v podaní spevákov a skupín z celého Slovenska. V nesúťažnej časti večera účinkovali skupina Peter Bič Projekt a víťaz predchádzajúceho ročníka súťaže Martin Brečko. O víťazoch rozhodla odborná porota v zložení Igor Timko, Peter Bič, Viktória Vargová, Juraj Vančík, Jindřich Bardon, Richard Jajcay a Juraj Hidvéghy.

 3. miesto a finančnú cenu 500 eur získala pieseň Miesto, kde spala láska autorov Vladimíra Bisa a Adama Váryho v podaní  autora a skupiny Catharsic.


CATHARSIC -Miesto kde spala láska N
Stiahnuť audio súbor  

2. miesto a finančnú cenu 750 eur získala pieseň Sladké časy mám pred sebou autorov Jordána Doriča a Milana Hredzáka v podaní skupiny Ladies and Genitals.

LADIES & GENITALS - Sladké časy mám pred sebou
Stiahnuť audio súbor

1. miesto a finančnú cenu 1.000 eur získala pieseň Negatíva  autora a interpreta v jednej osobe Adriana Ondova. Súčasťou ceny pre absolútneho víťaza je aj priestor na nahrávanie víťaznej piesne v bratislavskom rozhlasovom nahrávacom štúdiu.

ONDOV Adrian - Negatíva
Stiahnuť audio súbor  

Košický Kulturpark bol do posledného miesta zaplnený milovníkmi pôvodnej slovenskej populárnej hudby, výborný výkon podal i moderátor Roman Bomboš. V priamom prenose si skvelú atmosféru mohli vychutnať aj poslucháči Rádia Slovensko.

Pesničková súťaž Košický zlatý poklad uzrela svetlo sveta v roku 1980, jej vyhlasovateľom a organizátorom je Štúdio RTVS Košice. Doposiaľ na nej zaznelo 361 nových, pôvodných slovenských piesní a k jej úspešným finalistom patrili aj Beáta Dubasová, Peter Nagy, skupiny No Name, Nocadeň, Marián Čekovský,Kristián Dufinec a Iconito, či Peter Cmorík.


Fotogaléria z generálky

Fotogaléria z finále

Živé vysielanie
??:??