Články / Rok zasväteného života

Pustovníci

Pustovníci

Rok zasväteného života sa končí a s ním aj naša celoročná rubrika, v ktorej sme vám každý týždeň predstavovali významné rehoľné spoločenstvá a kongregácie. Zasvätený život však nežijú len rehoľníci vo svojich komunitách, ale aj pustovníci, ktorí si vybrali život v samote.

Vianoce so sestrami blahoslavenej Imeldy

Vianoce so sestrami blahoslavenej Imeldy

V rubrike, v ktorej každý týždeň hovoríme o dejinách významných rehoľných spoločenstiev, alebo o zaujímavých osobnostiach z radov rehoľníkov dnes navštívime Kongregáciu sestier Dominikánok blahoslavene ...

Sestry milosrdenstva

Sestry milosrdenstva

V Katolíckej cirkvi sa začal symbolickým otvorením brány Baziliky sv. Petra v Ríme pápežom Františkom - Jubilejný rok milosrdenstva.

Zdenka Schellingová

Zdenka Schellingová

Narodila sa na Vianoce dva roky pred skončením 1. sv. vojny a prvou blahoslavenou ženou v našich novodobých dejinách sa stala pre odvážne skutky.

Krížové sestry

Krížové sestry

Dnešná rubrika bude patriť dejinám Kongregácie Milosrdných sestier Svätého kríža

Akcia K

Akcia K

Na Slovensku bolo začiatkom roka 1950 - 100 mužských a vyše 160 ženských rehoľných komunít, v ktorých žilo 1000 rehoľníkov a vyše 4250 rehoľných sestier. Cieľom Akcie K bolo skonfiškovanie budov klášto ...

Nebezpečný rehoľník Ján Mastiliak

Nebezpečný rehoľník Ján Mastiliak

Pred týždňom sme v tejto rubrike hovorili o okolnostiach zinscenovania Monsterprocesu, ktorým sa začala násilná likvidácia rehoľných rádov v 50. rokoch minulého storočia.

Monsterprocesy

Monsterprocesy

Monsterprocesy boli veľké, vykonštruované procesy koncom 40. a začiatkom 50. rokov minulého storočia. Odporcov komunistického režimu v nich podľa vopred pripravených scenárov odsúdili na dlhé tresty.

Satmárky

Satmárky

V dnešnej rubrike vám predstavíme ženskú rehoľu Satmárok.

Výrobňa hostií

Výrobňa hostií

Kláštor spoločnosti Congregatio Jesu v Prešove je spätý s tradíciou pečenia hostí už od roku 1921.

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame