Výstava Umením proti vojne

Výstava Umením proti vojne

Galéria

20220419_142434.jpg DSC_0241.JPG đÜđżđĚđ░đ║ đĺđ░ĐüđŞđ╗Đî, 100Đů100, Kozak Vasilij.JPG Bez názvu.png Bez názvu.png Prazdniny Kosice đíđ▓ĐĆĐéđ║đżđ▓đŞđŞ╠ć đÜđżĐłđŞĐćđÁ, 40Đů60,.JPG

Konflikt na Ukrajine nenecháva hádam nikoho ľahostajným. Aj preto sa uskutočnil plenér medzinárodného charakteru „Umením proti vojne“. Účastníkmi projektu boli umelci z Ukrajiny, ktorí namaľovali vyše 50 obrazov, odrážajúcich rôznosť emócií v súvislosti aj s touto ťaživou realitou. Na obrazoch nechýbajú ani sakrálne námety, v ktorých sa odráža taká potrebná nádej na ukončenie konfliktu na Ukrajine. Garantom projektu je michalovský výtvarný pedagóg Miroslav Capovčák. Plenér sa konal v Rokytove pri Humennom, kde nahrávala Kristína Bertičová:

umenim proti vojne_vystava Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Do 12. augusta sú vzniknuté diela vystavené v Michalovciach v Mestskej galérii v zrekonštruovanej budove Zlatý býk. Potom sa výstava presunie do Svidníka a odtiaľ do poľského Krosna.Všetky obrazy umelcov zapojených do projektu „Umením proti vojne“ chcú po zrealizovaní stránky vydražiť a výťažok použiť na pomoc postihnutým ukrajinským rodinám.

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame