Dobrý sluha, zlý pán. Asi sa zhodneme, že táto stará známa myšlienka neplatí len pre oheň, ale dá sa aplikovať v rôznych oblastiach. V dnešnej modernej dobe napríklad v oblasti počítačov a internetu. Áno, v online priestore si vieme nájsť mnohé potrebné, je to rýchle a často aj efektívne. No práve na internete číhajú aj viaceré nebezpečenstvá a riziká.
Práve na to poukazuje projekt (Ne)bezpečne v sieti pokračuje, ktorý je zameraný na rozvoj kritického myslenia a schopnosť vedieť kriticky hodnotiť informácie. Zámerom je poukázať na bezpečné používanie internetu a novodobých IKT technológií a médií, s ktorými sú mladí každodenne spätí. V Prešove sa v rámci projektu uskutočnila konferencia pre cieľovú skupinu pedagogických zamestnancov a tých, ktorí pracujú s deťmi a mládežou. Pri mikrofóne Kristíny Bertičovej pokračuje Dagmar Verešpejová z Centra pre podporu neformálneho vzdelávania, Prešov:
nebezpečne v sieti 01 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Ako bezpečne a efektívne používať internet a novodobé IKT technológie a médiá, s ktorými sú mladí každodenne spätí? Na to poukazuje projekt (Ne)bezpečne v sieti pokračuje, ktorý nadväzuje už na ukončený trojročný projekt, no ide viac do praxe. V Prešove v rámci neho zorganizovali konferenciu pre pedagógov a pracovníkov s deťmi a mládežou. Vystúpili tam viaceré organizácie a prednášajúci hostia. Na tému Fenomény internetu a mladí ľudia sa prihovárala Dominika Ondráčová-Rajznerová z organizácie IP-čko. Oslovila ju Kristína Bertičová s otázkou, aké skúsenosti majú s poradenstvom pre mladých v online priestore:
nebezpečne v sieti 02 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Ako bude projekt (Ne)bezpečne v sieti pokračovať a aké budú jeho ďalšie výstupy, o tom vás budeme v našom vysielaní informovať.