Charitatívny hokejový turnaj kňazov

Kazateľnice vymenili za ľadovú plochu a reverendy za hokejové dresy a prilby. Už po siedmy krát sa kňazi a rehoľníci z celého Slovenska zišli na Charitatívnom hokejovom turnaji kňazov a rehoľníkov. Každoročne turnaj zastrešuje jedna zo súťažiacich diecéz, pričom už po druhý raz sa táto hokejovo-dobročinná akcia uskutočnila na zimnom štadióne vo Vranove nad Topľou. Atmosféru z jeho priebehu zachytila v nasledujúcej reportáži Lívia Godová, ktorá sa s rozhlasovým mikrofónom pristavila aj pri hlavnom usporiadateľovi turnaja Radoslavovi Bačovi, farskom vikárovi z farnosti Košice – Šaca.

Charitatny_hokejovy_turnaj_knazov Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Víťazmi siedmeho ročníka Charitatívneho hokejového turnaja kňazov a rehoľníkov sa stali kňazi z Košickej arcidiecézy, ktorí zvíťazili nad Spišskou diecézou 3 – 2. Celkovými víťazmi sa stali už po štvrtýkrát. Tretiu priečku obsadilo spoločenstvom rehoľníkov a na 4. mieste skončila Banskobystrická diecéza. Počas turnaja sa podarilo vyzbierať pre miestny charitný dom pre mládež 1 707 eur.