Olympijské hry 2020
Olympijské hry 2020

Dobré spôsoby sa stále nosia

Dobré spôsoby sa stále nosia

Sme radi, že po roku sa počas letných mesiacov opäť vrátime k dobrým spôsobom. Možno sme na nich v uplynulom pandemickom období tak trochu aj zabudli. Je to však prirodzený jav, keďže sa väčšina nášho života odohrávala v domácom prostredí, len s minimálnou mierou spoločenskej interakcie.

Naša letná rubrika Dobré spôsoby sa stále nosia vám aj toto leto pripomenie čaro, ale aj úskalia spoločenského správania. Zopakujme si na úvod spolu s redaktorkou Evou Peknušiakovou a odborníčkou na etiketu Annamáriou Petruškovou, čo sme sa o dobrých spôsoboch naučili počas minulého leta:

DSSN_jul_01

Aj móda a obliekanie je jednou z oblastí, v ktorej sa odzrkadlili dôsledky pandémie. Určite si to, milí poslucháči, ešte pamätáte. Počas práce doma, tzv. home office, sme akosi upúšťali od našich bežných návykov aj v obliekaní a často sme si povedali, že ak nás počas videohovoru vidieť len čiastočne, spodný diel oblečenia môžeme zvoliť ležérny až domácky.

A veru sme postupne upúšťali aj od toho a teplákové súpravy či iné, skôr športové oblečenie sa stalo bežnou súčasťou nášho dňa. Ako sa však na tento dôsledok pandémie pozerá etiketa? Odpoveď ponúknu v rubrike Dobré spôsoby sa stále nosia redaktorka Eva Peknušiaková a odborníčka na etiketu Annamária Petrušková:

DSSN_jul_02