MS vo futbale 2022
MS vo futbale 2022

Víťazné skladby 37. ročníka Košického zlatého pokladu 2021

Víťazné skladby 37. ročníka Košického zlatého pokladu 2021.

V košickom Kulturparku v sobotu 6.novembra od 19-tej hodiny súťažilo na finálovom koncerte 12 nových, mediálne neprezentovaných skladieb v podaní interpretov z celého Slovenska. Do 37.ročníka autorskej pesničkovej súťaže bolo prihlásených rekordných 236 pôvodných, po slovensky spievaných skladieb.

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

V prvej časti večera zazneli súťažné skladby, ktoré postúpili do finále na základe rozhodnutia výberovej komisie a sms hlasovania poslucháčov Rádia Slovensko. V druhej - nesúťažnej časti sa predstavila víťazka ostatného ročníka súťaže – Andy Lou a populárna skupina Vidiek. V tomto čase rozhodovala odborná porota v zložení Igor Timko, Peter Bič, Rasťo Kopina, Michal Dzurjanin, Jozef Puchala, Rasťo Očenáš a Juraj Hidvéghy o víťazoch. Výsledky vyhlásil predseda poroty Igor Timko a ceny odovzdal riaditeľ súťaže Juraj Hidvéghy.

Cenu za najlepší text a finančnú cenu 200 eur získala autorka Stanislava Spišiaková za text piesne Ja sa hojím.

3. miesto a finančnú cenu 500 eur získala pieseň Návyková autorov Marina Vasila, Daniely Obšitníkovej a Štefana Čakváriho v podaní skupiny Blue Zodiac

2. miesto a finančnú cenu 750 eur získala pieseň Ja sa hojím v podaní autorky Stanislavy Spišiakovej.

1. miesto a finančnú cenu 1.000 eur získala pieseň Motýle autorov Dávida Maniačka a skupiny Sanchez Amsterdam v podaní skupiny Sanchez Amsterdam. Súčasťou ceny pre absolútneho víťaza je aj priestor na nahrávanie víťaznej piesne v bratislavskom rozhlasovom nahrávacom štúdiu.

Finálový koncert ponúkol veľkolepú porciu hudobnej produkcie rôznych derivátov populárnej hudby. Súťažiaci podali veľmi dobré výkony a okamžite si získali srdcia divákov v sále. Skvelí boli aj hostia večera – víťazka predchádzajúceho ročníka súťaže Andy Lou a skupina Vidiek. Moderátorom večera bol Roman Bomboš a k skvelej atmosfére nepochybne prispeli okrem kvalitného zvuku aj svetelné efekty a veľkoplošná LED obrazovka s komponovaným vizuálom pripraveným na toto podujatie.

Z dvanástich finalistov boli piati zo západného Slovenska, štyria z východného Slovenka a traja zo Stredného Slovenska. 9 súťažných piesní bol v podaní ženských a 3 v podaní mužských interpretov. Žánrové spektrum súťažných skladieb bolo pestré – od šansónu, popových balád, cez poprock až po jazzrock.

Na podujatí boli dodržané protipandemické opatrenia. Priamy prenos z podujatia odvysielalo Rádio Slovensko a video stream bol odvysielaný na webe RTVS. Hudobný dokument o podujatí odvysiela 21.novembra televízna Dvojka.

Pesničková súťaž Košický zlatý poklad vznikla v roku 1980, jej vyhlasovateľom a organizátorom je Štúdio RTVS Košice . Doposiaľ na nej zaznelo 409 nových, pôvodných slovenských piesní a k jej úspešným finalistom patrili aj Beáta Dubasová, Peter Nagy, skupiny No Name, Nocadeň, Iconito, Marián Čekovský, Peter Cmorík či Tomáš Buranovský.

Adresa: Rozhlas a televízia Slovenska, Rastislavova č.13, 043 07 Košice, heslo KZP

kontakt: juraj.hidveghy@rtvs.sk , telefón: +421 919 249 500


Zoznam prihlásených skladieb KZP 2021 (PDF, 499kB)

Štatút súťaže Košický zlatý poklad 2021 (PDF, 388kB)

Publikácia o KZP (PDF, 6.9MB)

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame