Víťazné skladby 37. ročníka Košického zlatého pokladu 2021

Víťazné skladby 37. ročníka Košického zlatého pokladu 2021

Víťazné skladby 37. ročníka Košického zlatého pokladu 2021.

V košickom Kulturparku v sobotu 6.novembra od 19-tej hodiny súťažilo na finálovom koncerte 12 nových, mediálne neprezentovaných skladieb v podaní interpretov z celého Slovenska. Do 37.ročníka autorskej pesničkovej súťaže bolo prihlásených rekordných 236 pôvodných, po slovensky spievaných skladieb.

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

V prvej časti večera zazneli súťažné skladby, ktoré postúpili do finále na základe rozhodnutia výberovej komisie a sms hlasovania poslucháčov Rádia Slovensko. V druhej - nesúťažnej časti sa predstavila víťazka ostatného ročníka súťaže – Andy Lou a populárna skupina Vidiek. V tomto čase rozhodovala odborná porota v zložení Igor Timko, Peter Bič, Rasťo Kopina, Michal Dzurjanin, Jozef Puchala, Rasťo Očenáš a Juraj Hidvéghy o víťazoch. Výsledky vyhlásil predseda poroty Igor Timko a ceny odovzdal riaditeľ súťaže Juraj Hidvéghy.

Cenu za najlepší text a finančnú cenu 200 eur získala autorka Stanislava Spišiaková za text piesne Ja sa hojím.

3. miesto a finančnú cenu 500 eur získala pieseň Návyková autorov Marina Vasila, Daniely Obšitníkovej a Štefana Čakváriho v podaní skupiny Blue Zodiac

2. miesto a finančnú cenu 750 eur získala pieseň Ja sa hojím v podaní autorky Stanislavy Spišiakovej.

1. miesto a finančnú cenu 1.000 eur získala pieseň Motýle autorov Dávida Maniačka a skupiny Sanchez Amsterdam v podaní skupiny Sanchez Amsterdam. Súčasťou ceny pre absolútneho víťaza je aj priestor na nahrávanie víťaznej piesne v bratislavskom rozhlasovom nahrávacom štúdiu.

Finálový koncert ponúkol veľkolepú porciu hudobnej produkcie rôznych derivátov populárnej hudby. Súťažiaci podali veľmi dobré výkony a okamžite si získali srdcia divákov v sále. Skvelí boli aj hostia večera – víťazka predchádzajúceho ročníka súťaže Andy Lou a skupina Vidiek. Moderátorom večera bol Roman Bomboš a k skvelej atmosfére nepochybne prispeli okrem kvalitného zvuku aj svetelné efekty a veľkoplošná LED obrazovka s komponovaným vizuálom pripraveným na toto podujatie.

Z dvanástich finalistov boli piati zo západného Slovenska, štyria z východného Slovenka a traja zo Stredného Slovenska. 9 súťažných piesní bol v podaní ženských a 3 v podaní mužských interpretov. Žánrové spektrum súťažných skladieb bolo pestré – od šansónu, popových balád, cez poprock až po jazzrock.

Na podujatí boli dodržané protipandemické opatrenia. Priamy prenos z podujatia odvysielalo Rádio Slovensko a video stream bol odvysielaný na webe RTVS. Hudobný dokument o podujatí odvysiela 21.novembra televízna Dvojka.

Pesničková súťaž Košický zlatý poklad vznikla v roku 1980, jej vyhlasovateľom a organizátorom je Štúdio RTVS Košice . Doposiaľ na nej zaznelo 409 nových, pôvodných slovenských piesní a k jej úspešným finalistom patrili aj Beáta Dubasová, Peter Nagy, skupiny No Name, Nocadeň, Iconito, Marián Čekovský, Peter Cmorík či Tomáš Buranovský.

Adresa: Rozhlas a televízia Slovenska, Rastislavova č.13, 043 07 Košice, heslo KZP

kontakt: juraj.hidveghy@rtvs.sk , telefón: +421 919 249 500


Zoznam prihlásených skladieb KZP 2021 (PDF, 499kB)

Štatút súťaže Košický zlatý poklad 2021 (PDF, 388kB)

Publikácia o KZP (PDF, 6.9MB)

Galéria

Moderátor večera Roman Bomboš.jpg Salome Bindová so skupinou.jpg Moderátor večera Roman Bomboš a riaditeľ Košického štúdia Jozef Puchala.jpg Salome Bindová.jpg Skupina Blue Zodiac.jpg Skupina Čiara.jpg Skupina Echosféry.jpg skupina Good road.jpg Skupina Vidiek.jpg Skupina Volume.jpg Speváčka skupiny Blue Zodiac.jpg Spevák skupiny Echosféry.jpg Spevák skupiny Volume.jpg Stanislava Spišiaková a cena za najlepší text piesne.png Vlaňajšia víťazka Andy Lou.jpg Víťazná skupina Sanchez Amsterdam.png Všetci súťažiaci a organizátori.jpg Vyhlásenie výsledkov. Zľava; Roman Bomboš, Igor Timko, Jozef Puchala, Juraj Hidvéghy I.jpg Bara so skupinou.jpg 2. miesto pre Stanislavu Spišiakovu.png Ján Kuric, spevák skupiny Vidiek.jpg Jana Krištof Lehotská (2).jpg Jana Krištof Lehotská.jpg Lenka Kulichová zo skupiny Freya.jpg Michaela Martykanová so skupinou.jpg

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame