Cipísek

Cipísek
Možno ste aj vy kedysi vlastnili pekný kroj, krpce, či aspoň tašku po starých rodičoch. Poctivá práca prežila desaťročia a keby nevyšla z módy, mali by takéto spomienky v každej domácnosti. Ale nemajú, lebo vyhodili, a tak keď príde nostalgia, človek sa začne obzerať, ako by si znovu zaobstaral spomienku na dávne časy. Ja som sa vybrala po stopách koženej tašky, ktorá kdesi zmizla a dostala som sa až do obce Podhradík k Jozefovi Karahutovi a jeho Ľudovo-umeleckej výrobe z kože a kovu, ktorú nazval podľa vlastnej prezývky Cipísek... Ako sa on dostal ku krojom a výrobkom z kože?

Cipísek 1; pataráková Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Jozef Karahuta a jeho Ľudovo-umelecká výroba z kože a kovu- Cipísek, ma prekvapili ešte raz. V dielni, kde sa vyrábajú topánky a postroje na kone. Než tam zájdeme, opýtala som sa pána Karahutu, prečo sa rozhodol ku krojom a koženým taškám pridať aj výrobu kožených topánok:

Cipísek 2; pataráková Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Toto bol Martin, ktorý mi ochotne porozprával o výrobe čižiem, topánok i kožených tašiek. Verím, že jeho nadšenie pre výrobu vecí po starom pretrvá, podobne ako u Cipíska v Podhradíku u Jozefa Karahutu. Bola by škoda, keby sa celkom vytratili majstri, ktorých môžete osobne navštíviť a byť svedkami toho, ako vzniká topánka, či skladaná sukňa...


Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame