Víkend 3. – 4. 9.

Slovenská plavkyňa Lillian Slušná (členka GPO Svit) získala na MSJ v peruánskej Lime bronz na 50 m motýlik. V piatkovom finále dosiahla čas 27,04 sekundy a na víťaznú Chorvátku Janu Pavaličovú stratila 66 stotín sekundy.
Dnes na 50 m voľný spôsob pridala piate miesto časom 25,75.

Futbalisti Dunajskej Stredy zdolali v sobotnom stretnutí 9. kola Fortuna ligy MFK Zemplín Michalovce 1:0. O víťazstve domácich rozhodol v 83. minúte čiernohorský útočník Nikola Krstovič. Ako to vyzeralo v II. futbalovej lige? To už povie Matúš Hudák:

vikend_3.-4.9_sport1;hud Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

3. futbalová liga východ a nedeľné súboje:
Kalinovo - Slávia Košice 0:0
Snina - Bardejov 2:4

Hádzanárov Prešova čakal v nedeľu na domácej pôde derby vstup do extraligovej sezóny proti Košiciam. S hráčmi HK si poradili 38:28 po polčase 14:15.

Cez víkend odštartoval nový ročník Slovenskej hokejbalovej extraligy mužov. Našim zástupcom sa darilo nasledovne:
Popradskí Piráti - Kometa Vrútky 5:2
ŠK 98 Pruské - HBC Košice 3:2 pp a sn

Svetová federácia prišla už dávnejšie na trh s novinkou, ktorou je „AirBedminton“, inak povedané, vylepšená verzia bedmintonu, ktorý s novým Air-košíkom môžete hrať vo svojom voľnom čase kdekoľvek. AirBedminton dáva príležitosť zahrať si naozaj všetkým. Určite máte v pamäti svoje „záhradné“ súboje, keď Vám košík lietal hocikam, alebo nechcel letieť vôbec. Tomu by s novým Air-košíkom mal byť koniec. Air-košík má totiž oproti normálnym košíkom výborné letové podmienky aj vo vetre, ktorého rýchlosť dosahuje 12km za hodinu. Zmeny sa dočkal aj klasický kurt a okrem dvojhry a štvorhry sa pridala aj šesťhra. Metropola Šariša hostila v závere prázdnin AirBedmintonový turnaj na piesku. O tomto podujatí v našom vysielaní už reč bola. Teraz to bude o tomto športe. Matúš Hudák sa porozprával so Zuzanou Rajdugovou, generálnym sekretárom SZBe:

Verme, že talenty budeme mať čoskoro aj v „AirBedmintone“. Letná verzia tohto športu si to určite zaslúži.