Víkend 14. – 15. 1.

Nedeľný zápas 24. kola Tipos extraligy HC Slovan Bratislava – HC Košice sledovalo 14 244 divákov. Ide o rekordný zápis v počte návštevnosti na hokejovom stretnutí v najvyššej slovenskej súťaži. Duel sa hral v rámci akcie Winter Games na futbalovom štadióne na Tehelnom poli. Domáci v ňom zdolali hráčov z Košíc 3:1. O súťaž nižšie hokejisti HC 19 Humenné zvíťazili v nedeľňajšej prestrelke na ľade HK Gladiators Trnava 7:6 po predĺžení a nájazdoch. Hostia tak ukončili sériu troch prehier a z druhého miesta tabuľky strácajú na vedúcu Žilinu dva body. Tá triumfovala nad béčkom Slovana 3:2 po predĺžení a víťaznú sériu natiahla na 7 stretnutí.

víkend_14.-15.1_šport1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

V sobotu 14. januára sa uskutočnil v Zalužiciach prvý turnaj Zemplínskej ligy v nohejbale trojíc. Zúčastnilo sa ho 7 družstiev – po dve družstvá z Humenného, Belej n/Cirochou, Zalužíc a jedno družstvo z Košíc. Hralo sa systémom každý s každým. Aj keď pred podujatím tipovali víťaza len medzi A-družstvami, nakoniec sa ním prekvapujúco stalo B-družstvo z Humenného v zložení Marián Mihok, Rastislav Tabaka a Gabriel Horvát, ktorí v sobotu nenašli premožiteľa. V priebežnej tabuľke sú teda na čele súťaže, ale do konca sa hrajú ešte ďalšie 4 turnaje. Viac Matúšovi Hudákovi povedal Gabriel Viňanský z domáceho klubu, ktorý odštartoval v poradí 7. ročník tejto ligy:

Ešte jedna zaujímavosť. Zemplínsku ligu doteraz 3x vyhralo družstvo Zalužic, 2x družstvo z Humenného a 1x Trebišov.